Park Listesi

Otel Otopark yönetimini sağlayan modüldür. Misafir araçlarıyla anlık etkileşim halinde bulunan bu modül araç giriş/çıkış işlemlerini yönetir. Misafire ait rezervasyon bilgisi, misafir telefonu, ziyaret notu, araç plakası ve benzeri bilgiler modül de görüntülenir. Olası bir durumda forma kaydedilen misafir telefonu bilgisinden misafire ulaşım sağlanır. Ziyaret planlanan ve gerçekleşen zamanlarına göre planlanan geliş/ayrılış, gerçekleşen geliş/ayrılış zamanlarına da modül içerisinde yer verilir. Bu ziyaret zamanlarına göre Park Listesi (Planlanan Otopark),(Güncel Liste),(Ayrılan Otopark) ve (Folyoya Gönderildi) sekmelerinde ayrı olarak gösterilir.
Yeni Park kaydı modülün sağ üstünde yer alan (
) butonundan yapılır. Yönlendirilen park formunda Araç Sahibi ismi, ve telefon numarası, aracın plakası, misafire ait kimlik doküman bilgisi, planlanan geliş ve ayrılış zamanları, ziyaret ile ilgili açıklama ve eğer bağlı ise kullanıcı rezervasyonu seçilerek yeni kayıt oluşturulur. Ayrıca bu formda kullanıcının gelip gelmediği bilgisini tutan Evet/Hayır butonları kullanılarak ilgili ziyaretin Park Modülünde hangi sekmede görüntüleneceğine karar verilir.
Park Listesi modülünde ziyaret durumu ekrandaki GELDİ/AYRILDI butonları ile güncellenir. Ziyaretler;
  • GELDİ butonu tıklanınca Güncel Liste,
  • AYRILDI butonu tıklanınca Ayrılan Otopark,
  • FOLYOYA İŞLE butonu tıklanıp Park Ücreti misafir rezervasyon folyosuna işlendiğinde Folyoya Gönderildi,
  • henüz herhangi bir buton tıklanmadı işe Planlanan Otopark
sekmelerinde görüntülenir.
Folyoya işleme süreci tamamlandığında kullanıcının cihazına uyumlu mobil yazıcı ile folyolar ziyaretçiye çıkartılabilir.