Otel Transfer

Turizm sektöründe, otellerin misafirlerine sunmuş olduğu VIP transfer hizmeti, operatörde ise otel transfer modülü olarak adlandırılır. Bu hizmet, misafirlerin yolculuğunu daha konforlu hale getirmek için geliştirilmiştir. Otellerin yapmış olduğu transferler, elektronik ortamda transferin kalitesini , otel ile misafirlerin ilişkilerini daha güçlü kılar.

Misafir transfer istediği andan itibaren aşağıdaki işlemler gerçekleşir;

Modülde bulunan yeni transfer sayfasından kullanıcı, misafirlerin transfer için yaptırmış olduğu rezervasyonları ekler.

Misafirin uçuş bilgileri transfer türü(geliş,ayrılış,tahsis vb.), rota(Airport,City Center, otel vb.), Transfer tarih vb. bilgileri TRANSFER/UÇUŞ BİLGİSİ sekmesinden;

Kişi bilgileri(Kaç yetişkin, çocuk ve bebek),fiyat, transfer durumu ve vb. bilgileri FİYAT BİLGİSİ sekmesinden;

Operasyon saati,araç,sürücü ve operasyon kodunuda ARAÇ BİLGİSİ sekmesinden ekler.

Kullanıcı eklemiş olduğu yeni transfer kartını sekmelerde aratabilir. Sekmeler:Gerçekleşen,Gerçekleşmeyen,İşlemde,Hepsi,İptal Vb. şekilde sıralanır. Modül Ekranda Kullanıcıdan tarih aralığı belirlemesini bekler, eğer kullanıcı tarih seçmezse modüle girildiğinde otomatik olarak açılan-Otelin program tarihinden,1 ay sonraki tarih aralığına kadar olan tarihleri ekrana yansıtır. Kullanıcı gerçekleşecek olan transferin zamanı geldiğinde misafirin transfer kartına ulaşım sağlar ve transferi başlat ikonuna tıklar. Transfer sürecine giren bu kart "işlemde "sekmesine gider, kullanıcı aynı zamanda transferin bildirimini misafire göndererek, misafiri bilgilendirmiş olur.

Transfer işlemi tamamlandığında, kullanıcı kartın ütünde bulunan transferi tamamla ikonuna tıklar ve elektronik ortamda da işlemler aynı hızda bitmiş olur. Transferler iptal edilebilir, kullanıcının tek yapması gereken misafirin transfer kartına gelerek iptal butonuna tıklamasıdır. Kullanıcı iptal nedenini yazarak diğer kullanıcılara da bildirir.

Misafirin transfer kartının içinde bulunan ikonlar:

Last updated